BÜYÜKÇEKMECE:
İmamoğlu ve Akgün'den tarihi duyarlılık

Büyükşehir Meclisi’ne de taşınmıştı

 

Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’nin birleştiği noktadaki köprünün bir bölümü 2015 yılı Şubat ayında şiddetli lodosun etkisiyle çökmüştü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi D 100 Karayolu üzerindeki mevcut köprüleri yıkarak yerine 4 yeni köprü yapmıştı. Ancak 2017 yılında yapımı tamamlanan köprülere yapılan bariyerlerin yüksek olması, Mimar Sinan’ın eseri olan tarihi köprünün görüntüsü kapattı. Bölgeden otomobilleri ile geçen vatandaşlar tarihi köprünün görünmesini engelleyen bariyerlere tepki göstermiş, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün dönemin İBB yetkilileri ile konuya ilişkin görüşmeleri sonuçsuz kalmıştı.

2018 yılı başında İBB meclisine de taşınan tarihi köprünün görüntüsünü kapatan bariyerlerin sökülmesine yönelik öneri de kabul görmedi.

 

İBB, yüksek yapılan bariyerleri söküktü

 

İşin peşini bırakmayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 2019 yerel seçimlerinin ardından konuyu bir kez daha gündeme getirerek, tarihi köprünün görüntüsünü kapatan bariyerlerin sökülmesi için İBB yetkilileriyle görüştü. İBB ekipleri geçtiğimiz haftasonu tarihi köprünün görülmesini engelleyen bariyerleri sökmeye başladı. Bariyerlerin sökülmesiyle birlikte tarihi köprünün önündeki engeller kalktı.

İmamoğlu ve İBB yönetimine teşekkür

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine tarihe göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür ederek; "Büyük usta Mimar Sinan'ın eseri olan ve dünyada eşi benzeri olmayan tarihi köprünün önündeki bariyerlerin sökülmesi vatandaşlarımız tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Büyükçekmece halkı ve şahsım adına sayın Ekrem İmamoğlu'na ve teknik ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

D-100 Karayolu'nda trafik kazası: 2 yaralı
BÜYÜKÇEKMECE'de D-100 Karayolu Edirne istikametinde bir otomobil sollama yaptığı sırada başka bir...

Haberi Oku