Örnek vatandaş!

Örnek vatandaş!
Esenyurt'ta ATM'den para çeken Mehmet Öner, 2 bin 50 Euro'yu cebine koyduğu sırada düşürdü ardından da ATM önünden ayrıldı.

O sırada caddeden geçen Vahap Balcı, yerdeki paraları alarak polis merkezine gitti. 2 bin 50 Euro'yu, sahibi Mehmet Öner'e teslim eden Vahap Balcı, “Parayı kendisine teslim ettim, 2 bin 50 Euro. Üzüldüğünü gördüm iyi ki de ben bulmuşum ve getirdim teslim ettim” dedi

Emekli TIR şoförü 68 yaşındaki Mehmet Öner, saat 09.00 sıralarında Esenyurt'ta Mevlana Mahallesi Sultan Ahmet Caddesi'ndeki ATM'den para çekti. Çektiği parayı cüzdanına koyduğunu zanneden Öner ardından uzaklaştı. Öner cüzdanındaki 2 bin 50 Euro'yu bulamayınca polis merkezine gitti. Aradan 2 saat geçtikten sonra aynı caddede spora giden 66 yaşındaki Vahap Balcı ATM'nin önünde yerde bir miktar para olduğunu gördü. İlk önce paraların sahte olduğunu düşünen Balcı, incelediğinde paraların gerçek olduğunu fark etti. Balcı, parayı sahibine ulaştırmak için polis merkezine gitti. Ekiplerin kendisini aramasının ardından polis merkezine giden Mehmet Öner, parasını Vahap Balcı'dan teslim aldı.

Hüzünlüydüm sevindim


Parasının bulunduğuna sevinen Mehmet Öner, "Para vardı üzerimde, ATM’den para bozarken döviz olan kısmını oraya düşürmüşüm. Fark ettim kaybettiğimi, hemen karakola geldim tutanak tutturdum. Aradan bir saat geçti bana telefon geldi 'Paranız bulundu' diye. Getirdi parayı teslim etti, hüzünlüydüm ama şimdi sevinçliyim. Helal paraydı. Allah ondan razı olsun. Allah milletimizden razı olsun. Böyle de insanlar varmış. Hep öyle olalım. 2 bin 50 Euro, aşağı yukarı 73 bin liraya tekabül ediyor." şeklinde konuştu.

İyi ki ben bulmuşum


Parayı sahibine teslim eden Vahap Balcı ise, "Sabah ormana spora giderken ankesörlerin önünde dağınık halde para gördüm. Baktım, sahte zannettim önce, gerçek para Euro. Sağıma soluma baktım oralarda kimse yoktu. Ben de bu parayı 'Karakola teslim ederim' diye cebime koydum, sporuma devam ettim. Spor dönüşü karakola gittim, 'Para buldum teslim etmek istiyorum' dedim. O arada baktım bir hareketlilik var seviniyorlar. Az önce parayı kaybeden buradaydı dediler. Çağırdılar, arkadaş geldi. Parayı kendisine teslim ettim, 2 bin 50 Euro. Üzüldüğünü gördüm iyi ki de ben bulmuşum ve getirdim teslim ettim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.