BİR IRKI YOK EDİYORLAR!

BİR IRKI YOK EDİYORLAR!
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Cumhuriyet Hatice Göksel Güzelce Çocuk Eğitim Merkezi açılış töreninde konuştu.

Avrupa'nın tamamının emperyalist olduğunu ifade eden Akgün, “Emperyalist diyorum onlara. Çünkü bir ırkı yok ediyorlar şu anda. Filistin’i, Gazze’yi yok ediyorlar. Onların tamamı emperyalisttir” dedi

3, 4, 5 yaş sınıflarında 6 derslikte ve 120 öğrenci kapasitesiyle eğitime devam eden Cumhuriyet Hatice Göksel Güzelce Çocuk Eğitim Merkezi’nde çocuklar tam güne yayılmış eğitim programlarında İngilizce, drama, rehberlik, modern dans gibi branş dersleri alarak kendilerini farklı alanlarda geliştirme imkanı buluyor. Cumhuriyet Hatice Göksel Güzelce Çocuk Eğitim Merkezi açılış töreninde konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bu memleketin tek meselesi eğitimdir. Onun dışındakilerin hepsi hikayedir. Onların hepsi gelip, geçicidir. Bütün zamanlar içerisinde bütün çocuklarımızı Cumhuriyetin aydınlık ışığında Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda eğitip, ülkenin yönetimini onlara teslim edebilirse bütün nesiller bu ülke Avrupa’daki o yüksek medeniyete gelmiş emperyalist güçlerin teknolojik seviyesine yükselirler. Emperyalist diyorum onlara. Çünkü bir ırkı yok ediyorlar şu anda Filistin’i, Gazze’yi yok ediyorlar. Onların tamamı emperyalisttir. Biz dünya insanlığına yön vermek durumunda olan Müslüman Türk milletiyiz. Kökenlerimizde barış yatar” dedi.

36-37 tane okul yaptık

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Yurtta barış, dünyada barış” sözünü hatırlatan Akgün, “Atatürk dünyayı selamlayan ve hiç değişmeyen mesajı gönderen tek liderdir. Biz de onun aydınlık yolunda, gösterdiği yolda hizmet etmeye devam ediyoruz. Siz kıymetli büyüklerimizle, parası olan, gönlü zengin olan vatandaşlarımızla okul yapmaya devam ediyoruz. 36-37 tane okul yaptık. Bunların hepsi büyük okul. Bu kreşle beraber ilkokula başlamadan çocukları birinci sınıfın üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz çok başarılılar. Şimdi 7 tane var. Allah nasip ederse bu senenin sonunda 14 tane olacak. Seçimden sonra göreve devam ediyorsak her mahallede en az 2-3 anaokulu, çocuk eğitim merkezi, kreş yapmaya devam edeceğiz. Bu çocukları eğiteceğiz. Bu memleketin geleceği çocuklara hepimiz gereken ehemmiyeti verirsek dünya, Türkiye ve bizden sonrakiler çok daha mutlu olacaklardır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Lütfen birlik olalım

Cumhuriyet Hatice Göksel Güzelce Çocuk Eğitim Merkezi’nin bağışçısı Hatice Göksel ise herkesi okul yaptırmaya davet ederek, “Bu okulu yaptırdıktan sonra öyle şeyler yaşadım ki hiç unutamayacağım. O kadar çok bu anaokullarına ihtiyaç var ki bunu size bilhassa söylemek istiyorum. Ben anne olamadım. Bir çocuk yetiştiremedim. Ne olur varınızı, yoğunuzu verin okul yaptırın. Ben yalnız çalıştım. Yalnız alınan şeylerimi sattım. Okul yapılacak dedim ve o kadar ihtiyaç var ki anaokuluna anneler kapımda ağladılar benim. Lütfen birlik olalım. Hasan Bey çok destek olur bu konuda. Ben çok mutluyum” ifadelerini kullandı. Eğitim merkezi hakkında bilgi veren Çocuk Eğitim Merkezleri Koordinatörü Gülşah Nabacan da “Yuvam Büyükçekmece ailesi olarak yapımı devam eden kreşlerimizin yanı sıra 4 kreşimizde 24 derslikte 480 öğrenci kapasitesiyle eğitime devam etmekteyiz. Merkezimiz 6 derslikte 3, 4, 5 yaş sınıflarında 120 öğrenci kapasitesiyle eğitime devam ediyor. Bu merkezimizde bulunan rehberlik birimimizde anne, baba kulübümüzle birlikte okul ve aile iş birliği çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bir projeyle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak çözümler üretmeye devam ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.