Büyükçekmece'yi kurtaracağız

Büyükçekmece'yi kurtaracağız
AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol proje tanıtım toplantısında konuştu

Proje tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol, Büyükçekmece'nin 30 yıldır vizyonsuz bir belediye tarafından yönetildiğini belirterek, “31 Mart gecesi Büyükçekmece'yi de İstanbul'u da bu vizyonsuzların elinden kurtaracağız” diye konuştu

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol’un proje tanıtım toplantısı, Kaya İstanbul Fair & Convention’de ‘Artık Hizmet Vakti Büyükçekmecem’ sloganıyla düzenlendi. Programa AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Akın Bayram ve çok sayıda partili katıldı. Lansmanda konuşan AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik, “Bugün çok değerli projeleri açıklıyoruz. Bir beş yıl sonra bu projelerin üç beş daha fazlasını Büyükçekmece’ye kazandıracağız. 30 yılın açığını inşallah bu 5 yıl içinde kapatacağız. Vakit geldi. 30 yıldır Büyükçekmecemiz'in beklediği hizmetleri Recep Erol başkanlığında start vererek başlayacağız. 5 yıldır, 10 yıldır yapılan hizmetleri yeni gibi açıyorlar. Biz aynı binaları ikinci kez, üçüncü kez açmayacağız. Biz inşallah kültür evlerini, bilgi evlerini, teknoloji binalarını açmaya başlayacağız. Allah izin verirse aramızda kalmasın hem Büyükçekmece’de, hemde İstanbul’da kazanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fetret devri sona erecek
Teşkilatımız her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında oldu diyen AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Akın Bayram, “Önümüzde yerel seçimler var. Ak Parti iktidarları olarak baktığımızda yerel yönetimdeki becerilerimizde, merkezi hükümette bugüne kadar yer aldık. 22 yıldır vatandaşlarımızın teveccühünü kazandık. Önümüzdeki süreç yerel yönetimler süreci. İstanbul Büyükşehir’de Murat Kurum başkanımız var. Büyükçekmece’de Recep Erol başkanımız var. Bu fetret devri diyoruz ya İstanbul’da 5 yıl, Büyükçekmece’de 30 yıl. İnşallah Recep Erol başkanımızla da bu 30 yıldır süren fetret devrine son vereceğiz” diye konuştu.

Neler yapacağımızı anlatalım
Büyükçekmece şimdiye kadar almamız gereken ilçelerimizden bir tanesiydi diyen AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, “Şu anda Büyükçekmece’de kazanmaya çok yakınız. İstanbul artık İstanbul seçiminden çok daha anlam ifade ediyor. Biz sahada çalışırken neden AK Parti kazanmalı. Neden sayın Cumhurbaşkanımız kazanmalı bunun altını önemle çizmemiz lazım. Muhalefete baktığımız zaman ne kadar çok oyun planlandığını, kurgu yapıldığını görmemiz gereken bir zaman. Ben uzun zamandır siyasette hiç bu yerel seçimler kadar muhalefetin karmaşık. Enteresan gruplar içerisinde olduğu bir dönem görmedim. Bugün yerel seçimden öte hem kendi içlerinde hemde Türkiye siyasetine dair son derece karmaşık arka planlarda yapılan olduğunu görüyorum. O yüzden biz gittiğimizde mevcut yapılanları anlatalım. Kendi siyasetimizi anlatalım. Yaptıklarımızı anlatalım. Başkanımız kazandığında Büyükçekmece ve İstanbul’da neler yapacağımızı anlatalım” şeklinde konuştu.

Vizyonsuz bir belediye var

Büyükçekmece’de gerçekten değişim isteyen, dönüşüm isteyen, gelişim isteyen artık yeter diyen bir kitle var ifadesini kullanan Ak Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Recep Erol, “Artık zamanı geldi. Hepimiz yeni bir başlangıç, değişen gelişen Büyükçekmece istiyoruz. Malumunuz ülkemizin her kesimi, her alanı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye vizyonuyla her kesim de başarıdan başarıyla koşuyor ve koşmaya da devam edecek. Büyükçekmece'de, deniziyle, tarihiyle, doğasıyla, kültürel zenginlikleriyle İstanbul’un en güzel ilçelerinden bir tanesi. Fakat ülkemiz o kadar güzel bir şekilde başarılara koşarken ülke insanımız her türlü nimetle faydalandırken Büyükçekmece ilçemiz maalesef vizyonsuz bir belediyenin elinde bu günler geldi. Halkımız gerçekten vizyonsuz bir belediye anlayışının 30 senedir esiri oldu. Bir ilçenin gelişmesi için üç şeye dikkat etmek gerekiyor. Bu üç şeyden biri merkezi hükümetin yapacağı icraatlar. İkincisi İlçenin bağlı olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı hizmetler, üçüncüsü de ilçe belediyesini yapacağı hizmetler. Baktığımız zaman merkezi hükümetimiz 20 yıldır ayrım yapmadan İstanbul'un her bir ilçesine hizmet etmekle mükellef ve ediyorda. Ama bunu inkar edenler 20 yıldır yapılamayanı yaptık. 20 yıldır yapılamayan hizmeti getirdik. 3-5 künkü döşeyerek hizmet yaptığını ifade edenlerden mutlaka art niyet aramak lazım ve arıyoruz da” dedi.

Giderken gösterecekleri tek bir eser yok
Son 5 yıla baktığımız zaman Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi aynı partiden ama yine hizmet yok diyen Erol, “Maalesef hizmette yine sınıfa kaldılar. İlçemiz CHPli belediyenin vizyonsuz yöneticileriyle vizyonsuz idarecileriyle şahsi menfaatlerini düşünen ve bu noktada sözde siyasetçiler elinde maalesef hizmetten yoksun bir hale mahkum edildi. CHPli belediye başkanı öncülüğünde yanlışlarla dolu bütçelerin iyi organize edilemediği ilçemize kaybettirdikleri bunun cabası. Bugün bunları sorma vakti geldi. Bunları sizlerle beraber soracağız. Artık yeter diyoruz. 30 senedir CHP'li belediye başkanı sen kazandın. Sen Büyükçekmece'ye ne kazandırdın? Büyükçekmece'ye ne projeler ürettin? 30 yıldır ne hizmet yaptın? 31 Mart'ta koltuğu bırakıp giderken eser olarak gösterebileceğin neler var? Bunları soruyoruz. Bundan önceki seçimlerinde faaliyet kitapçıklarında baktığında seçimde vaat ettiklerinin yüzde kaçını yaptıklarını söyleyebilecekler. Bizim Ahmediye’de, Tepecik’te, Çakmaklı’da yaşayan vatandaşımız çamurda ve olmayan altyapı hizmetleriyle boğuşmakta. 31 Mart'ta sandıkta bunların hesabını sorarken, mevcut idare sadece yaptığı belediye binasını eser olarak gösterecek. Başka eserleri yok. Hayata geçiremedikleri Albatros Parkı’nı proje olarak mı gösterecekler? Elinizi vicdanınıza koyun. Güzelim Büyükçekmecemiz'e 30 yıldır vaadettiklerini yapmayan insanlara bir 5 yıl daha kaybettirmeyelim. Bu sefer Büyükçekmece kazanacak” diye konuştu.

7/24 çalışacağız
Belediyeciliği hep insan odaklı baktık diyen Erol, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde insanı yaşat ki, devlet yaşasın şiarıyla hareket ederek tüm Büyükçekmecemiz'e ve milletimize, ülkemize hizmet etme noktasında hak edileni inşallah Büyükçekmece halkına vereceğiz. Biz belediyeciliğe hep insan odaklı baktık. Bizlerin gelmesiyle örnek olacak bir güzel denizimiz var. Hemen devamında bir gölümüz var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi. Muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkabilmek için tüm enerjimizle Büyükçekmece Halkı adına çalışmalarımıza 7/24 devam edeceğiz. Tarihi kültürel varlıklarımızla, tarımsal varlıklarımızla, diğer kaynaklarımızla çevreden turizme ve diğer hizmetlerimize, ekonomik değerlerimizle iyi bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli harekete geçireceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.