HADDİNİ BİLDİRMEK GEREKİR!

HADDİNİ BİLDİRMEK GEREKİR!
Katıldığı bir düğünde “Osmanlıyı süren soysuzları lanetliyorum” diyen eski Refah Partili milletvekili Şevki Yılmaz'a bir tepki de Büyükçekmece'den geldi.

Atatürk Anıtı önünde toplanan kalabalık Yılmaz'ı kınadı. Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Atatürk’e Şevki Yılmaz gibi haddini bilmeyenlerin dil uzatmalarını çok abartmamak ama takip de etmek gerekir. Hadlerini de bildirmek gerekir” dedi

II. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu'nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu ve eşi Yiğit Onur Kaya'nın düğününe katılan Eski Refah Partisi Milletveklili Şevki Yılmaz, “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından Yılmaz'a çok sayıda tepki gösterildi. Büyükçekmece'de ise toplanan kalabalık Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı ve basın açıklamasında bulundu. Açıklamaya, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Halis Çiçekçi ve Büyükçekmece Gençlik Platformu üyeleri katıldı. Çelenk sunumunun ardından İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Mazlumlara örnek oldu

Basın açıklamasını, Büyükçekmece Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Özgür Polat okudu. “Dün akşam Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e büyük hakaret içeren videolar yayınlandı. Bitmiş olan Osmanlı külleri üzerine yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele veren en büyük Türk kahramanıdır” denilen açıklamada, “Devlet adamıdır, siyasetçidir ve bilim insanıdır. Bu kahramanlıklarla yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün mazlum devletlere örnek olmuştur. Dünyada en saygın devlet adamı olarak Atatürk’e dil uzatmak, Atatürk’e hakaret etmek hiç kimsenin haddi değildir” ifadeleri kullkanıldı.

Nefretle kınıyoruz

Açıklamanın devamında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebedi şefimiz, liderimiz, Başkomutanımız, hepimizin ortak paydasıdır. Yüzyılı devirmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği aydınlık yarınları ve çağdaşlığı ancak büyük Atatürk’ün bıraktığı ilkelerin uygulanmasıyla hayat bulacaktır. Yaptıklarıyla 20. yüzyılın lideri olmuş, 21. yüzyılda ışık olmayı sürdüren büyük Atatürk’e kimsenin ve özellikle milli şuurdan yoksun, tarih bilmezlerin ne hakları, ne de cüretleri olamaz. Bu nedenle ilgili şahıs tarafından modern Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun kurucusu ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı yapılan bu hakaretleri nefretle, şiddetle kınıyoruz ve Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz” denildi.

Hesabı sorulacaktır

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ise son derece üzgün olduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk 21. yüzyılda da dünyanın en büyük devlet adamı olarak yaşamını sürdürüyor. Dünyada Atatürk gibi ikinci bir lider yüz yıldan bu yana hayatta kalamadı. O nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Şevki Yılmaz gibi haddini bilmeyenlerin dil uzatmalarını çok abartmamak ama takipte etmek gerekir. Hadlerini de bildirmek gerekir. Ne mutlu bize ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderimiz var. “Yurtta barış, dünyada barış” diyebilen bir liderimiz var. O’na Şevki Yılmaz'ların diğerlerinin bu şekilde hakaret etmesi sadece bizi, Türk milletini birbirine kenetler. Mutlaka Cumhuriyet’in savcıları hesabını soracaktır” tepkisini gösterdi.

NİYET OKUYUP İFTİRA ATTILAR!

“Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” ifadelerinin ardından açıklama yapan Şevki Yılmaz,

“Osmanlı’nın yıkılmasına neden olan bilhassa Selanik mebusu Sebatayist Emanuel Karasu'ları, Ermeni Aram Efendileri, Mason Esat Toptani ve Mason Hikmetler gibi Sultan Abdülhamid’i tahtan indirip Selanik’e mahkum eden soysuzları! Bizim kastımız O soysuzlar ve avanesidir, işbirlikçileri, zındıka komitasıyla kol kola giren, koca sultanı yıkanlardır” dedi. “Osmanlı ailesinin en mutlu günlerinde bile buruk ve hüzünlü halini görünce Osmanlı ailesini Türkiye’den kovan, ismini saydığım soysuzlara lanet ettim” diyen Yılmaz, “Bu benim görevimdir. Dünyada hiçbir ülke hanedan ailesini sürmemiştir. Ama koskoca Osmanlı’yı yıkmakla kalmadı bu Siyonistler, aileyi dahi sürmüşlerdir. Bu, küresel emperyalistlerin 1071'in, 1453'ün intikamını alma planıydı. İngiliz soysuzun hedefiydi ve gerçekleştirdiler. Ben, hiçbir kimsenin ismini zikretmediğim halde niyet okuyanlarla ve iftira atanlarla da hukuk önünde hesaplaşacağız” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.