İŞTAHLARINI KABARTIYOR!

İŞTAHLARINI KABARTIYOR!
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Tepecik’te yaşayan Uzunköprülüler ve Büyükçekmece Karadenizliler Derneği’nin misafiri oldu.

Büyükçekmece’nin betonlaştırılmaması için çağrıda bulunan Akgün, “Büyükçekmece’de birinci öncelik 80 bin dönüm arazimizin Esenyurt gibi yapılmaması için çok çalışmak. Çünkü bu arazi iştahlarını kabartıyor” dedi

Tepecik Mahallesi'nde yaşayan Uzunköprülü vatandaşların davetine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte katılan Hasan Akgün, daveti organize eden Vedat Özcan ve Halil Öztürk’e teşekkür etti. Akgün ve Recep Gürkan daha sonra Türkoba Mahallesi'nde bulunan Büyükçekmeceli Karadenizliler Derneği’nin davetine katıldı.

İlçenize sahip çıkın!

Yeşil alanları, denizi, gölü ve doğasıyla İstanbul’un en özel ilçelerinden biri olan Büyükçekmece’nin betonlaştırılmaması, bölgede yeni bir Esenyurt yaratılmaması için herkesi Büyükçekmece’ye sahip çıkmaya çağıran Hasan Akgün, Tepecik beldesinin 2009 yılında Büyükçekmece'ye bağlanmasının ardından önemli hizmetler yaptıklarını söyledi. Akgün, Tepecik Nejat Uygur Kültür Merkezi, Aşık Veysel Sosyal Tesisi, Tepecik Merkez Saray Cami ve meydan düzenlemesi, nikah salonu, parklar başta olmak üzere önemli yatırım ve projelerin yapıldığını hatırlatarak, “Büyükçekmece’de birinci öncelik 80 bin dönüm arazimizin Esenyurt gibi yapılmaması için çok çalışmak. Çünkü bu arazi iştahınlarını kabartıyor. Büyükçekmece’yi korumak birinci görevimizdir” dedi.

Planları çıkarmadılar!

Deprem konusuna da değinen Hasan Akgün, “Deprem kapıda. Büyükçekmece merkezdeki kentsel dönüşüm Kumburgaz, Celaliye, Kamiloba sahillerinde, Tepecik merkezde, Türkoba'da ve Pınartepe’de devam ettirilecektir. Önümüzü Ak Parti’nin çoğunlukta olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kapattı. Özellikle Tepecik, Türkoba ve Kumburgaz’ın imar planlarını bilerek çıkartmadılar. Çünkü şimdi seçim öncesinde Tepecik ve Türkoba halkına yine diyecekler ki “bize oy verin imar planlarınızı çıkartacağız.” 5 yıl önce de yine yerel seçimlerde size aynı şeyi vaat etmelerine karşın yapmadılar. Benim karşımdaki aday Mevlüt Uysal Tepecik medyanına çadır kurup olmayan imar planlarını astı. Seçim sonrasında böyle bir planm yapmadıkları ortaya çıktı. İnşaallah 31 Mart seçimlerinden sonra öncelikli Ak Parti’li Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugüne kadar onaylamadığı imar planlarınızı çıkartmak olacak” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.