Çalışanlara yüzde 70 zam

Çalışanlara yüzde 70 zam
Büyükçekmece Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Akgün, yeni zam oranını yüzde 70 olarak açıkladı.

Büyükçekmece Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi’nin bugüne kadar örnek ve öncü hizmetlere imza attığını belirterek, “Gece gündüz çalıştık, hep beraber. Karda, kışta ve Türkiye’nin en güzel, en yaşanabilir ilçesini sizlerle birlikte yarattık. Herkes bugüne kadar Büyükçekmece Belediyesi’nin Türkiye’de nasıl bir örnek şehircilik yaptığını biliyor. Türkiye’de ilk defa Biz Büyükçekmece Belediyesi 2050 yılımızı planladık. 2050 yılında bu şehir nerede olmalıdır? Betona bu şehri nasıl teslim etmeyeceğiz? 80 bin dönümden fazla ekilen, biçilen alanlarımızı nasıl koruyacağız ve yeşilimizi nasıl koruyacağız? En büyük mücadelemiz budur. Ekonomik şartların bu kadar zor olmasına rağmen borçlarımızı yüzde 80 tamamladık. Çok büyük hizmetler yaptık. Personelimize de borcumuz yok. Emeklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hepinize hayırlı olsun

“3-4 gün sonra ne olacağını bilmiyoruz. Gönül ister ki bol paramız olsun” diyen Akgün, “Sizlere, benimle beraber 6’da kalkıp sokakta çalışan, masada çalışan bütün arkadaşlarımıza daha fazla imkan tanıyalım. Ömrümü belediyeciliğe verdim. Hepiniz beni çok iyi tanıyorsunuz. Dolayısıyla elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Şimdi burada ben açıklayacağım ne yapacağımı. Keşke imkanlar olsa da daha fazla imkan tanısak. 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere sosyal yardım paketinize yüzde 100 zam yapılıyor. 300’den 600’e çıktı. Yine 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere kıdem ücretinize yüzde 100 zam yapılmıştır. Esas sizleri ilgilendiren maaş zammı da 7. döneme yakışan şekilde yüzde 70’tir. Hepinize hayırlı olsun. Yapabileceğimizin en azamisini yaptık. Ailenizle beraber, çocuklarınızla beraber güzel bir yıl diliyorum. Desteklerinizi esirgemeyin. Hep birlikte 7. döneme çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan kıymetlidir

Törende konuşan Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Güney Demirdaş ise “Sayın Başkanımıza bugün attığı bu adımda bir kere daha bizi memnun etmiştir. Değerli arkadaşlar Sayın Hasan Başkan’ım bizim için çok değerlidir, çok kıymetlidir. Toplu iş sözleşmesi ek protokolümüzde emeği geçen başta sayın başkanıma, belediyemizin bürokratlarına, şube başkanıma ve yönetimine, emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.